16/04/2024

Leicester își continuă prăbușirea. Campioana Angliei, eliminată de Millwall din FC Cup

Leicester își continuă prăbușirea. Campioana Angliei, eliminată de Millwall din FA Cup. Aflată pe locul 17 în Premier League (are 21 de puncte, iar Hull, formația de pe locul 18, are 20 de puncte), primul de deasupra liniei retrogradării, trupa lui Claudio Ranieri a părăsit Cupa Angliei în faza optimilor de finală. Millwall ocupă locul 7, care nu duce în play-off, în Liga 1, a treia divizie din Anglia. Millwall a marcat prin Cummings, în minutul 90, după ce a jucat în 10 oameni din minutul 52 (eliminat Jake Cooper)!

Nici Manchester City nu s-a descurcat mai bine, însă are șansa rejucării partidei, după 0-0 cu Huddersfield (club din Championship, divizia secundă). În sferturile de finală s-a calificat și Lincoln, din divizia a 5-a. Este o calificare istorică, după 133 de ani!

Despre gzn

Gazeta Natională a fost infiintată in anul 2009 la initiativa domnului Ciocarlan Radu, Manager General si unic actionar. GZN.ro este unul dintre cele mai active site-uri pentru Romania.

Recomandam si

Fostul atacant al Petrolului Toto Tamuz a fost ridicat de Poliție direct din vestiar. Fotbalistul …