24/04/2024

Rezultate Dance All Stars 2017. Ziua Internațională a Dansului

Rezultate Dance All Stars 2017. Ziua Internațională a Dansului. La sfârșitul săptămânii trecute, Hotel Pullman – World Trade Center din Capitală a găzduit concursul internațional de dans sportiv ”Dance All Stars 2017”,

Evenimentul a fost organizat de Clubul de Dans Sportiv Contesina București, sub egida Federației Române de Dans Sportiv (FRDS) și a Federației Internaționale de Dans Sportiv (WDSF).

După două zile de întreceri cei mai buni sportivi s-au impus, multe dintre titluri fiind adjudecate de sportivii noștri.

Astfel, la categoria Adult Latin, primele trei locuri au fost adjudecate de sportivii români, pe locul I fiind perechea Paul Moldovan-Cristina Tatar, pe locul II Alexandru Miculescu-Andra Păcurar și pe III Ștefan Grigore-Laura Filipescu.

Categoria Adult Standard a fost adjudecată de reprezenta României, Raul Foliboga-Andra Mihaela Radu.

Prezență covârșitoare de sportivi români și în finala categoriei Youth Standard, unde perechea Florin Stan-Daria Grigore a cucerit medaliile de argint, Alin Zircoane-Anca Copos și-au trecut în cont medaliile de bronz, iar perechile Tudor Mureșan-Ada Precup și Alexandru Stan-Miriam Tigău s-au clasat pe locul V, respectiv VI.

La Youth Latin, perechea Tudor Mureșan-Ada Precup au terminat competiția pe locul II, locul III a fost acontat de Marius Eric Nițu-Antonia Iosub, iar perechea Alexandru Stan-Miriam Tigău s-a clasat pe VI.

Alte detalii despre această competiție aflați de pe site-ul nostru oficial, dancesport.ro.

La competitia  WDSF World Open Uzhgorod – Ukraina in 23 Aprilie 2017 sportivi romani au obtinut urmatoarele rezultate in finale:
La Adult Latin Locul 2.pentru Ion Alexandru – Toma Diana Andreea,si Adult Standard Rednic Paul – Lucaciu Roxana Locul 5,Youth Standard Locul 6.Marita Ciprian Petre – Bumba Oana Tamara

Tot in finala si in Slovenia la Adult Latin Romania a obtinut locul 5 prin Paraschiv Mihai -Vlad – Bezusenco Anne

Rezultate Dance All Stars 2017. Ziua Internațională a Dansului Dance All Stars WDSF Open Bucharest rezultate pe larg